Několikero důvodů proč vznikl tento blog

28. června 2011 v 20:52 | Wanderer
Ahoj drahý návštěvníku, na úvod bych Tě rád přivítal na svém blogu a sdělil Ti proč jsem jej vůbec založil a co na něm možná v budoucnu najdeš...

Několikero důvodů

1, Všichni se rádi nějak prezentujeme, ukazujeme světu. Pokud se bavíme o virtuálním světě tak k tomu většině z nás dříve stačil profil na lidé.cz, později stránka na webgardenu a dnes je tomu tolik diskutovaný velký bratr - FACEBOOK. Taky chci se chci o část svého já podělit se světem, sdělit mu své názory, jenže to chci dělat jinak. A proto jsem si vybral tuto méně tradiční alternativu - BLOG.

2, Mám široké spektrum zájmů - no dobře, spíš u ničeho dlouho nevydržím a sdělovat to sám sobě do svého soukromého deníku, to je snad až sobecké ne?

3, Náplň volného času. Co může být lepší než trávit volný čas tak jak jej člověk chce trávit a né tak jak mu určují společenské normy? Dnes je společenskou normou minimálně jeden status denně (ano, na Facebooku) a to se bavíme o té lepší části morálky dnešního světa. A navíc, co když ani sám člověk netuší co s volným časem. Simple plan - write a blog :-)

4, Svoboda, volnost (a reklama). Vyjadřování svého názoru je věc na kterou by měl mít právo každý člověk. Na internetu tomu tak je. Ale zkuste si diskuzi na zpravodajských serverech - tedy, zkusti jí můžete a možná vás to bude i bavit, ale jen do té doby dokud budete psát takříkajíc po proudu diskuze. Problém nastává v momentě kdy začnete myslet a své právo svobody virtuálního projevu využijete vlastním mozkem a nedejbůh vyslovíte něco co se nelíbí. Na svém blogu si tedy budu psát bez obav o nevraživý feedback. A za cenu reklamy, v kapitalismu ani kuře zadarmo nehrabe...

5, Noví lidé. Komunikace s lidmi je vždy snažší když si můžete připravit to co chcete říct, to jak se chcete prezentovat. K tomu bůh (on ve skutečnosti neexistuje, proto malé "b") vynalezl dopisy, sms a později internet.

6, Možnosti. Blog je věc na které se odpouští, pokud nevíte na co se zaměřit, zda psát o něčem konkrétním nebo si prostě vylévat srdce. Lidé se zaměřují na prezentaci sebe nebo určitého stylu, životního světonázoru atd. proto aby zasáhli určitou cílovou skupinu která sdílí třeba stejné zájmy nebo charakterové vlastnosti. Jenže pak jsou lidé kteří nevědí co chtějí, jen chtějí poznávat, své poznatky sdílet se světem a... no zkrátka jsem asi jeden z nich. :-)

Závěr: jak asi vyšlo najevo, na tomto blogu se bude hlavně psát. O čem psát, zálěží na tom co se mi během dne připlete do cesty a co nebude možné nechat bez komentáře. Doufám že se vám zde bude líbit a prosím: komentujte, pište na mail a nemilosrdně kritizujte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marieke marieke | Web | 8. listopadu 2011 v 17:17 | Reagovat

Moc dobrý blog, doufám, že budeš psát dál!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.