Červenec 2011

Breaking news aneb sbohem dovolená!

30. července 2011 v 16:31 | Kuba |  Sloupek
Jsem zpět! Dnešním dnem skončil čas dovolených a těch opravdových prázdnin. --- Začíná čas těch studentských, což přeloženo do češtiny znamená nekonečné množství času ztraceného na brigádě. Sbohem mládí... --- Co si o sobě to počasí myslí? A pak že bůh existuje... --- V menu si račte povšimnout páru (pár rovná se dva!) novinek. --- Abych držel krok s dobou, začínám číst týdeník Reflex, o něm se zde na blogu možná ještě něco dočtete. --- První kniha z povinné četby je minulostí. Na to že za pár měsícu maturuji (podle všeobecných předpokladů okolí bych prý měl) je to slušná meta, co myslíte? --- Člověk by řekl že léto je čas náhlého vzplanutí lásky, no ne? Tak zas nic... --- LAST MESSAGE: Absolutně nemám páru o čem psát! Jsem duševně vyprahlý a můj život by se vešel do krabičky od zápalek. Ale vážně by mě zajímalo co do tý Kofoly dávaj že mám úsměv od ucha k uchu. :-) --- Díky za pozornost, snad vám jí brzy oplatím článkem s hlavou a kolenem... ehm, patou.

Upřímnou soustrast norskému lidu

23. července 2011 v 10:47 | Kuba |  Sloupek
Někdo má zálibu v nenávisti a nesnášenlivosti a celý život žije v pohodlí a luxusu. Jiný miluje mír, je ochoten bojovat za svobodu ostatních a jeho život ukončí nenávist. Před několika desítkami hodin doplatila na svoje mírumilovné soužití necelá stovka občanů Norska z nichž většinu tvořili mladí příznivci levicové vládní strany této země. Doplatili na to že k sobě chovali přátelství i přes odlišnou barvu pleti nebo společenské postavení. Doplatili na nenávist někoho, kdo nesnesl pohled na jejich mír. Mrzí mě že v momentě kdy jsem se chystal psát rozloučení před odjezdem na další dovolenou musím psát tyto řádky, ale nemohu jinak... odpočívejte v pokoji, vy jenž jste si nezasloužili zemřít!

Na západní frontě klid

22. července 2011 v 18:20 | Kuba |  Koutek četby
Tentokrát nijak poetickým nadpisem jsem začal článek, který nebude o ničem jiném než o nevšedním díle E. M. Remarqua. Tím je právě válečný romám jenž se řadí mezi vrchol autorovi tvorby a dnes také do standartu povinné četby. Téma války se v dnešní době zdá bít trochu zneuznané a v době kdy se mezi elitní díla řadí sci-fi kingovské romány se opravdu netěší velkému zájmu.

Obrazy z dáli

22. července 2011 v 13:40 | Kuba |  Svět tam venku
Jak jsem již slíbil, s malým spožděním vám přináším fotoreportáž z letošní první dovolené, kterou jsem strávil na jižní Moravě a Slovensku. Fotky jsou rozděleny do dvou kategorií. V té první můžete vidět členy naší výpravy a místa která jsme navštívily. Tyto fotky jsou upravené pouze decentně, tak aby byla snesitelná jejich kvalita, bohužel ani 8 MPX není kdovíjaký zázrak a bez menších zásahů do originálních fotek by to nešlo. Za pomoc při úpravách opět vděčím obrázkovému editoru na stránkách picnik.com. Druhá kategorie fotek bez komentářů jsou již upravované obrázky s různými efekty.

Šaty prý dělají člověka...

21. července 2011 v 22:46 | Kuba |  Sloupek
(UVNITŘ ANKETA!) ... a pokud i design dělá blog či web, pak doufám že mé dnešní rozhodnutí bylo šťastné. Jak si jistě nepočetná skupinka pravidelných hostů povšimla, blog dostal zcela nový, radikálně odlišný kabát. Ten se skládá z různých fragmentů, na jejichž sestavě spolupracoval pan google. Není tedy třeby žasnout nad uměním autora, pouze jsem dal dohromady pár obrázků z internetu. Jejich tvůrcům děkuji, nicméně pochybuji že by trvali na zveřejnění autorství (nehledal jsem dál jak za pátou stranu vyhledávače obrázků).

Home, sweet home

20. července 2011 v 20:37 | Kuba |  Svět tam venku
… přesně tato slova si budu v duchu donekonečna opakovat před zítřejším polednem. V tu dobu mne a mojí družinu (rozuměj rodinu) čeká závěrečná cesta z jižní Moravy až na vzdálený sever Čech. Ano, stále se nacházím v první etapě dovolených, tentokrát však již ne na Slovensku ale konečně v České Republice.

Bod 0002 - nad tatrou sa blýská!

19. července 2011 v 17:48 | Wanderer |  Svět tam venku
(Psáno dne 15.7. v 18:00) Jak jsem již zmínil několikrát v předešlých článcích, jsou prázdniny, čas volna a užívání a tak jistě pochopíte, když neobětuji zbytky svého již tak skromného zdravého rozumu k hlubokému filozofování a raději vám ve stručnosti popíšu, co se momentálně odehrává na mé "cestě za dobrodružstvím".

Bod 0001

13. července 2011 v 23:48 | Wanderer
Již delší dobu se děsím momentu kdy mě opustí fantazie a nebude o čem psát. Až do teď byla frekvence vydávání článků na tomto blogu limitována pouze mou leností. Dnes nastal ten moment - dnes již žádné úvahy, žádná poezie, dnes to bude prosté vyprávění o uplynulém dni a těch nadcházejících. Né že by jsem přišel o inspiraci, ta se na mě valí stále jako nezdaržitelná lavina, ale někdy je lepší držet se při zemi a napsat jednoduchý text (a být takříkajíc velká ryba v malém rybníku) než si lámat hlavu s úvahami a fylozofií (a být malá ryba ve velké louži).

Moje brigáda a jak jsem se k ní dostal

12. července 2011 v 22:37 | Wanderer
Pro dnešek zvolím poněkud lehčí téma neboť mě dnešní pracovní vytížení dostalo opravdu na dno sil. A když už si na něco opět stěžovat, proč ne na práci? Moje práce, respektive brigáda, má charakter klasického prodavače v obchodním domě. Rozhodně se nejedná o práci na kterou musíte být kdovíjaká kapacita, je to v podstatě činnost kterou se stihnetete naučit a omrzet během několika týdnů, pak už je to jen rutina...

Můj manifest proti rasismu

11. července 2011 v 20:43 | Wanderer |  Společnost
Téma rasismu je více než ožehavé a proto začnu poněkud opatrně. Nikomu svůj názor nevnucuji a nechci nikomu sahat do svědomí, jen si myslím že by se veřejnost a zvláště ta naše "česká" měla zamyslet. Abych dokázal že to myslím vážně začnu u sebe.

.