Bod 0001

13. července 2011 v 23:48 | Wanderer
Již delší dobu se děsím momentu kdy mě opustí fantazie a nebude o čem psát. Až do teď byla frekvence vydávání článků na tomto blogu limitována pouze mou leností. Dnes nastal ten moment - dnes již žádné úvahy, žádná poezie, dnes to bude prosté vyprávění o uplynulém dni a těch nadcházejících. Né že by jsem přišel o inspiraci, ta se na mě valí stále jako nezdaržitelná lavina, ale někdy je lepší držet se při zemi a napsat jednoduchý text (a být takříkajíc velká ryba v malém rybníku) než si lámat hlavu s úvahami a fylozofií (a být malá ryba ve velké louži).


Dnešek je začátek konce první etapy prázdnin. Končí ta nepříjemná fáze - brigáda, ta odporná dřina, zdlouhavá a nezáživná dřina - a začíná ta na kterou se těší každý normální školou povinný člověk, dovolená! Zítra dám sbohem v práci ( ke které se během prázdnin možná ještě na skok vrátím ) a hned večer se vyráží na Slovensko. Obsazení zájezdu: otec, macecha (mám jí rád, jen mi pořád nesedí termím nevlastní matka nebo tátova přítelkyně), můj vlastní a nevlastní bratr (oba ve věku na zabití - 11 resp. 12 let) a já - osamělá duše. No, vypadá to na pořádnou jízdu, né že by mi nevoněly památky a příroda, to je všechno hrozně fajn a vzhledem k tomu že se již druhý týden úspěšně vyhýbám alkoholu vlastně ani po nějaké probdělé noci netoužím, jen si dokážů představit lepší společnost pro prázdniny "na plný plyn"...

Nad plánem několika následujících dní vysí velký otazník, tedy alespoň pro mne. Jako jedinému mi zřejmě nebyl prozrazen plán. Vím že se budu pohybovat kdesi ve střední Evropě, ve chvílích nudy číst Remarqua a Browna (ano správně, před čtvrťákem by se hodilo alespoň tak bokem kouknout na povinnou četbu) a v každé druhé bohem zapomenuté vesnici zoufale navazovat kontakt s potenciální známostí (k tomu se možná vrátím ve článku na způsob "dovolená ze života zoufalce").

Inu, na nějakou "Pařbu v Bankoku" to nevypadá. Ale co, je léto, je ten krásný a bohužel také rychle utíkající čas svobody a volnosti, tak si to zkusím užít! :-) Doufám že vy taky a pokud se naskytne příležitost a i v oněch civilizací nedotčených koutech našich krajů bude dostupné přijatelné připojení na net, snad i přihodím nějaké to info zda žiji, či zda to již nebude mít dlouhého trvání. :-) Good luck!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amala Amala | Web | 16. července 2011 v 13:58 | Reagovat

Tak ti prejem vela šťastia a nech to prežješ. Inak verím ti to s tou nevlastnou "matkou". Ja mám len nevlastného brata a toho som v živote nevidela.

2 wandererinthedesert wandererinthedesert | Web | 19. července 2011 v 17:35 | Reagovat

Ahoj, děkuji, zatím to vypadá že i přes některé krizovky žiji :-) a co se týká těch nevlastních příbuzných, myslím že v tvé situaci to velice dobře chápeš :-)

3 Naty Naty | 19. července 2011 v 19:49 | Reagovat

čekám na článek "dovolená ze života zoufalce" :-D pěkně si to užívej Kubo

4 wandererinthedesert wandererinthedesert | Web | 20. července 2011 v 18:48 | Reagovat

Díky Naty, pokusím se užít si to (a taky abych mohl psát o něčem zajímavějším ;-) )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.