Nie, radšej knihu!

7. července 2011 v 22:02 | Wanderer
Podobné heslo mne bude od nynějška provázet celými prázdninami a to zcela doslovně. Možná už jste si někdy řekli, jestli by nestálo za to si sem tam nějakou tu pařbu s kamarády odpustit a investovat své skromné či neskromné studentské úspory do něčeho smysluplnější. Nebo se naopak řadíte mezi ty střídmější a s alkoholem bojovat nemusíte a nebo ještě jinak, můžete pít až do rána a ani to s vámi nehne...

Jednoho takového člověka znám a můžu s čistým svědomím říct že mu závidím. Může požít jakékoliv množství oné metly lidstva a nehne to s ním ani o píď, ba dokonce mu to ve společenském styku v mnohých ohledech přidává. To samé se dá v mnohem skromnějším (!) podání říct i o širším okruhu mých přátel, alkohol zktrátka příjmají jako naprosto bezproblémový doplněk konverzací a zábavy, zkrátka jako stimulant ke společnské aktivitě.

Teď nastane ta slabší pasáž článku, ale slibuji že bude obsahovat pointu. Mně bohužel alkohol jako společenský doplněk nesvědčí, naopak má zcela destruktivní účinky na moje veřejné vystupování, schopnost komunikovat a na všechny ostatní prvky které jen může komunikace s druhým člověkem nebo širších kolektivem obsahovat. Stačí i pár piv, i ty se během několika málo okamžiků změní v prášek na spaní - to v tom lepším případě - a nebo v sérii trapasů které mají za následek nekonečné omlouvaní a zalézání do nor než proběhne další společensky vyčerpávající večer.


Dalším vlivným faktorem který zapříčinil moje rozhodnutí je finanční stránka. Peníze k smrti nenávidím a věřím že bez nich by lidstvo sice nevykazovalo takovou životní úroveň a technologie by se vyvíjela pomaleji ale rozhodně by "bylo líp". Bohužel žijeme v době kdy peníz znamená i pro člověka který jím opovrhuje alespoň základní jistoty - žijeme v kapitalismu. A já už se nechci další ráno koukat do peněženky (s nepřestvávajícím bolehlavem) a zjistit že tam se nachází (slečny prominou) velké *****.

Myslím že těch důvodů už bylo dost na to abych učinil jedno zásadní rozhodnutí a přijal jedno nemalé předsevzetí. Velice stručně: do konce prázdnin ani kapku! Ani korunu za to co mi nic nepřinese, naopak mi to mnohé vezme! Ani minutu ve společnosti mých přátel kterým chci naslouchat a ne spát na rameni! Ani den střízlivění během kterého si můžu poslechnout tolik muziky, pustit tolik filmů a přečíst mnoho stránek nějaké knihy!

Držte mi palce, budu se pokoušet pravidelně informovat. A kdyby se někdo chtěl přidat, rád jej přijmu na společné cestě plné pokušení. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.