Zásada, traktory a trampolíny

6. července 2011 v 14:09 | Wanderer |  Svět tam venku

Podle jistých mýtů, využívá člověk přibližně jednu desetinu mozku - předpokládejme čistě teoreticky, že je tomu tak. V takovém případě se i přes tak neuvěřitelně nepoměrnou rezervu ve světě málokdy setkáte s člověkem, který by jí skutečně efektivně využíval.Obávám se že ani moje maličkost nebude mít to štěstí a zapadne do průměrné šedi, obzvláště po mnou včera předvedeném výkonu. Dnes tedy na téma "milý deníčku".

Den kdy si připomínáme upálení Mistra Jana Husa řada z mých přátel prožívala v ničivých mukách bolehlavů a jiných zákeřných situací které obvykle následují po noční jízdě. Nejinak i já. Mohl to být vlastně celkem krásný sváteční den, kdyby ten předchozí nebyl nasycen alkoholem. To však byl a ne málo.

Můj vůz stále vězí v servisu a tak jsem s nadšením uvítal tátovu nabídku na pozici taxikáře. Táta si zkrátka chtěl jet zapařit společně s přítelkyní do obce (údajně městys, no asi je to věc názoru…) Zásady a mě bylo svěřeno řízení jeho auta. Mimo to mi také nabídl, abych vzal někoho sebou a přečkal s ním čas, kdy se můj milý otec bude zpíjet do němoty. Mé dvě kamarádky tuto nabídku přijaly, to ovšem netušily, jak chabý mám organizační smysl.

Program byl skvěle naplánován, dokonce jsme si chtěli objednat i pizzu (otázka je, na kolik by asi vyšel dovoz pizzy dvacet kilometrů od Liberce). V plánu však nebyla jistá věc, slečny zkrátka nepočítaly s tak dalekým výletem a já jim na dotazy kam asi jedeme, odpovídal značně nejasně v tom smyslu, že někam "kousek za Liberec" (v tuto chvíli jsem dle odhadu využíval asi pět procent výkonu mozku).
Po příjezdu na místo následovala vtipná situace podobná té, kterou zažívají stopaři když si za Paříží stopnou řidiče který se zaváže je dovézt do Amsterodamu a vyloží je na bratislavském sídlišti. No dobře, tak špatně jako nechvalně známé čtvrti metropole našich bratrů na tom Zásada není. Několik málo poznatků:

1, Obyvatelé zásady jsou milovníci trampolín - vlastní jí minimálně každý druhý rodinný domek nebo chalupa
2, Trávník se zde seká zásadně (jak jinak taky) zahradními traktůrky
3, Po ulici se vám nenabízejí lehké slečny ale zlatí retrívrové - společné mají snad jen to že, jsou přelétaví a jsou s tím, kdo platí (v případě retrívrů krmí)

Zpět k ději: situace se vyřešila poměrně rychle. Přítel jedné z kamarádek se nabídl (ne zcela dobrovolně - něco ve smyslu "prostě pro mě přijeď!") že pro ně skutečně přijede a odveze zpět do Liberce. Ještě teď mu v duchu děkuji, pravděpodobně bych byl sežrán za živa, kdyby slečny zůstaly na místě se mnou až do třech hodin ranních, místo slíbených devíti, které jsem původně odhadoval.

Ponaučení a pointa? Prázdninové výlety naší smečky zásadně neorganizuji já.

Plán na dnešek je jasný. Cesta ze Zásady se nezdá být tak náročná, pokud nejste řidič a vzhledem k tomu že to já byl, se dnes do práce nejde. A tak vás, moji nepočetní čtenáři budu pravděpodobně zásobovat salvou článků - jakých to nevím. Jdu si dát kafe a nechat proudit inspiraci kolem…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kryštof Kryštof | E-mail | 10. července 2011 v 21:40 | Reagovat

Jsi se dal na psaní jo? :)

2 wandererinthedesert wandererinthedesert | Web | 10. července 2011 v 21:57 | Reagovat

Už to tak bude :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.