Welcome back!

30. srpna 2011 v 8:55 | Kuba |  Sloupek
Ahoj blogeři, blogerky i vy, neblogeři! Po delší odmlce hlásím návrat za klávesnici. Jsem si vědom že blog byl v uplynulých dnech poněkud zanedbáván a vám tak slavnostně slibuji další článek již během dneška. Blog potřebuje trochu oživit a tak jsem se rozhodl pustit se tak trochu i do neautorské tvorby. Co to znamená? No hlavně to znamená že u autorského klubu mám dveře zavřené a budu pro ně tak trochu jako póvl... O to ale nejde, rád bych dal ve článcích prostor i jiné tvorbě než mé vlastní. To bude mít za následek větší množstí hudebních či filmových recenzí a když trochu zapracuji na tempu ve čtení, snad se brzy dozvíte i něco o Šifře Mistra Leonarda, kterou momentálně louskám stránku po stránce.Teď bych měl ale asi ospravedlnit svou nepřítomnost že? Nu dobrá. Snad budete mít pochopení pro studenta, který si chtěl užít zbytek prázdnin, po dlouhé době zase vypadnout z ruchu velkoměsta. A když už jsem byl donekonečna mlácen o hlavu řečmi o tom že už bych mohl navštěvovat prarodiče sám od sebe, rozhodl jsem se výjimečně dát na radu starších a vyrazil směr děd a babka. Zde jsem se taky po dlouhé době setkal s bratrancem, neviděl jsem ho snad dva roky, zkrátka, bylo o čem povídat... To jsem ovšem netušil, že zatímco jsem z jednoho "velkoměsta" utekl, do jiného se zanedlouho dostanu. A tím bylo velkoměsto s velkým "V", matička Praha.


Nebudu předstírat, že jsem se cítil jako ryba ve vodě. Cítil jsem se jako kůrovec na mraveništi. Cestování pražské MHD, by mělo být zahrnuto v nějakém speciálním předmětu na střední škole. Říká se, že i ten nejnatvrdlejší vesničan si i na systém metra zvykne. Na to mohu s klidem odpovědět: sweet home Liberec/Jablonec!


Vida, chtěl jsem jenom dát vědět, že blog je stále v říši živých a písmenka se množí a množí... ještě než tyto řádky uzavřu, bych se měl zmínit o svých aktivitách v městě, jehož sláva hvězd se dotýká. Měl jsem příležitost navštívit festival studentských a nezávislých filmů, Fresh film fest. Festival byl velice příjemný zpestřením a hlavně vybočením ze stereotypu rádoby velkofilmů pro megaultrasupermultikina.

Z nevšedních snímků stojí za zmínku bulharský Tilt. Film je příběhem čtveřice mladých kamarádů, jejichž vztahy a plány do budoucna řádně cloumá nikoli puberta ale spíše přechod bulhardského komunismu k drsnému východnímu kapitalismu. Film by měl být ke stažení na torrentu. Hledejte, já nenanašel ale snímek se dle mého líbil tak snad jej brzy někde objevíme taky ve formátu avi apod.

To jsem ale nějak odbočil. Tak tedy zpět k tématu: jak jsem řekl, snad ještě dnes, v tom horším případě zítra (rád bych dodržoval frekvenci článků na úrovni jeden denně), se zde objeví recenze na nějakou uším lahodící muziku. Do té doby arrivederci a blogujte, blogujte, blogujte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Infinity Infinity | Web | 30. srpna 2011 v 12:08 | Reagovat

A já si říkala, že když už píšeš o Praze, zmíníš tu i mě, ale nedočkala jsem se. Ten bulhrský film se mi taky líbil, ale to víš, když jsme na něm byli spolu. :-)
Jsem ráda, že se budeš blogu věnovat více, těším se na další články. ;-)

2 Libor Libor | Web | 31. srpna 2011 v 17:04 | Reagovat

Fresh film fest je dobrá akce. Já na něm ale bohužel nebyl.
Da Vinci Code jsem četl, ale moc se mi to nelíbilo, nemám rád tu Brownovu hru se čtenáři na to, že on je "ten chytrý, který nám sdělí všechna tajemství světa" a tváří se u toho děsně seriózně, a to dokonce tak, že mu to mnoho lidí skutečně "žere" a bere jeho knihy za realitu.
Nicméně píše napínavě a čtivě, proti tomu nic nemám. :-)

3 wandererinthedesert wandererinthedesert | Web | 31. srpna 2011 v 19:28 | Reagovat

[1]:Promiň, spíš jsem chtěl jen dát najevo,že blog ještě existuje, určitě si pro Tebe najdu v nějakém článku místo :-)

[2]:Upřímně, docela snadno jeho stylu podléhám, možná to bude tím odporem k náboženství, respektive církvy a jakékoliv jiné zneužívání víry... jak bylo napsáno v jisté kritice: s každou přečtenou stránkou, chcete přečíst dalších deset. Tolik můj pohled na tuto konkrétní knihu :-)

4 Libor Libor | Web | 1. září 2011 v 6:56 | Reagovat

[3]: To jo, to se mu nedá upřít, ale...když už fantasy, tak mám raději třeba Tolkiena nebo Martina :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.