Září 2011

Alternativní!

19. září 2011 v 20:29 | Kuba |  Music non plus ultra
Zdravím zpět, zde na blogu. Vím a stydím se, je to dlouho co se tu objevila nějaká aktualizace, tedy když nepočítám zrovna přidání tzv. support banneru na blog Mírotvorce. Tento článek mimochodem tak trochu souvisí s Mírotvorcem. Právě blog Mírotvorce, který má mimochodem poněkud alternativní formu blogu (víceméně jde o informace a odkazy na různé hudební žánry, filmy či knihy zabývající se revoluční - antikapitalistickou tématikou, ale to je jen příklad toho co zde najdete), propaguje žánr o kterém tento text bude pojednávat. Nechoďme okolo horké kaše - oním želízkem v ohni je hudební žánr HardCore (HC).

Vegetariáni

12. září 2011 v 17:04 | Kuba |  Společnost
V poslední době se setkávám s velmi nesouhlasnými reakcemi ohledně svého přesvědčení nejíst maso a tím přispět k omezení násilného zabíjení zvířat které k takovým účelům slouží. I přes fakt, že jsem se stále neodpoutal od všech výrobků živočišného původu (kravské mléko, vajíčka,...) mám i tak dost problémů obstát svými argumenty vůči okolí, které se jen nepochopitelně vysmívá idei, kterou sdílí po světě tisíce a tisíce lidí.

D. Brown: Šifra mistra Leonarda

9. září 2011 v 23:01 | Kuba |  Koutek četby
Málokterá kniha tolik oplývá konspiračními teoriemi či nejedním nařčením světově významných organizacích jako je ta, jíž jsem se právě dostal na poslední stránku. Vzhledem k tomu, že kniha byla zařazena do povinné četby, předem jsem jí odsoudil někam do kategorie "za každou cenu děsně záhadně tvářících se knih". Nyní musím toto dílo ospravedlnit a autorovi sklonit poklounu. Těch pár hodin, jenž jsem prožil ve společnosti Šifry Mistra Leonarda, jíž vdechl život Dan Brown, rozhodně obohatilo můj život víc, než stovka investigativních dokumentů (byť založených na realitě) na způsob kritika kapitalismu - Michaela Moora.

Iné Kafe - nekončící jízda

5. září 2011 v 18:04 | Kuba |  Music non plus ultra
Jak jsem zde před nedávem předeslal, rád bych dodržoval pravidelný přísun článků a to samozřejme nelze pokud nemáte náměty a píšete na jedno téma. Vím, asi si říkáte: není to ani pár dní a už zase otravuje s nějakou hudební recenzí. Nicméně svému slovu dostojím a mohu slíbit, že pokud přetrpíte tento text na hudební téma, pak další články už zase naplní obsah jiných rubrik. Ostatně, asi se budu opakovat, ale myslím, že současná generace má jen pramálo rozšířené obzory v oblastni kvalitní muziky, takže si dáme takové malé "one more"...

iDnes vs Romea

4. září 2011 v 19:47 | Kuba |  Společnost
Přiznám se naprosto otevřeně, že mne značně deprimují události posledních dní. Mám na mysli samozřejmě především pokusy o rasové pogromy na severu čech. V severočeském kraji mimochodem žiji, byť ne přímo v problematické lokalitě a s lidmi, které někdo nazývá řekněme "nepřizpůsobiví", se tedy setkává každý den, ne-li tváří v tvář. To jen aby jsem předešel případným komentářům ve stylu "zkus si tady žít".

Retrospective: The Who přicházejí na scénu!

1. září 2011 v 12:23 | Kuba |  Music non plus ultra
V době kdy se blogy plní zuřivými texty, jenž jsou adresované našim školám, učitelům a případně i spolužákům, budu raději předstírat že nic takového jsem dnes neregistroval a pustím se do slibované hudební "recenze". Tedy, snad jen ulevit si decentně na adresu školy, kam jsem byl násilně přestěhován (naše škola se zrušila - Ministersto školství sucks! Radnice v Liberci sucks!), bych si mohl. Při příchodu do areálu mého nového ústavu mě opět nezklamal kvalitní obchodnický instinkt, který mi napověděl, že by nebylo od věci, otevřít si obchod s peroxidovanými vlasy. Výkup od místních slečen (barbie - sleva 10%) 100,- Kč za KG - prodejní marže řekněme 50,- Kč? Soudím, že jsem za vodou! Dost bylo školy, tento článek je o zapomenuté hudbě, jenž je dle mého neprávem odsunuta do pozadí dnešního hudebního "kurzu".
.