Bavíme se s... www.svobodnamladez.org

21. listopadu 2011 v 22:57 | Kuba |  Bavíme se s...
Možná jste v poslední době zaznamenali jakousi transformaci hnutí krajní pravice či jak oni sebe momentálně nazývají "pro-národní". Od dob keltských křížů, hajlujících pravic, otevřeném opěvování třetí říše uplynula řádná doba. Inu, i hákošům došlo, že je třeba držet s dobou krok a pokud nechtějí být blízko vyhynutí je třeba se transformovat. Tito vynalézaví chlapci v tom navíc objevili i něco nového. Nejenže přišly na to, že když budou přejímat třeba dříve čistě antirasistické subkultury (např. hip-hop), mohou se stát znovu atraktivními, ale pokud k tomu přidají ještě špetku intelektuálnosti (hákenkrojc zamění za blábolení o národním socialismu - jen né nacionálním, to by jsme se hned provařili....), mohou proniknout i do struktur "slušné" společnosti. V poslední době se jim to daří. Slušní občané řvou "cikáni do plynu". Slušní občané podporují ty jimž pokojíčky zdobí trikolóry třetí říše. Slušní občané poslouchají projevy předsedy "zakázané" strany, hovořícího o "politických vězních", které obvykle končí řečmi o povstání národa.Ale o tom se teď bavit nechci. Rád bych dnes pohovořil o dalším prvku novodobé "stylovějsí" nazi-strategie. Manipulace s mozky, jenž jsou denně vyplachovány médii, která hájí zájmy mocenských a kapitálových elit, se pro ně stala snadnou disciplínou. Vzhledem k tomu, že jsou zde však stále lidé, kteří nejenže bojují přímo proti nim, neustále poukazují na jejich pokrytectví, které současný stát odsuzuje (byť fašisté prolézají elitní společnost křížem krážem) ale samo požaduje stát ještě mocnější, a navíc sami nabízí alternativu která se neskládá z pouhých frází ale ze skutečných principů svobody a lidské rovnosti, musejí naši "vlastenci" zakročit i proti nim. A co je lepšího na zmatení veřejnosti než okopírovat taktiku nepřítele a použít ji proti němu?


Odkaz zde umístěný, odkazuje na stránky "Svobodné mládeže" (nic jiného než pokus o zatraktivnění nazi-moru pro mladé generace), konkrétně na článek, který nabízí odpověď na častou otázku začínajících nádorovců a tou jest: co máme na těch anarchistech vlastně nesnášet? Dovolím si ze článku citovat pár slov a zároveň na ně reagovat, rád si přečtu případné reakce a argumenty "svobodných" :-)

"Aktivisté Svobodné mládeže se rozhodli, že jednu z takových akcí navštíví, zamotají organizátorům hlavu a účastníkům protestu objasní, koho svou přítomností vlastně podporují."

Re: Zajímavá myšlenka vztahující se k akci na Václavském náměstí 17. listopadu, které uspořádala iniciativa ProAlt (o ní později). Možná by se mohli zamyslet lidé, kteří se účastní pochodů DSSS apod., koho vlastně podporují či jaké nabízejí řešení...

"Sdružení ProAlt (dále už jen PA) je PR projektem mladých sociálních demokratů. Sdružení bylo založeno v půlce roku 2010, za účelem ovlivnit veřejnost a když si ji nezískat pomocí politiky, tak se ji snažit získat pomocí hnutí, které se posléze přeformuje na politickou stranu, popřípadě zůstane hnutím ovládaným politiky, které se jen na oko tváří proti vládě."

Re: Sdružení ProAlt? Ano, politici možná tahají za nitky. A ano, dost možná nevíme jak se bude ubírat směr tohoto hnutí dále. A co vaše hnutí? Hnutí rádobydělníků, které se pomocí "parlamentní demokracie" snaží dostat k moci a z té urvat co největší kus pro sebe? A co až je urve? Bude Vandas dál ubohým dělníčkem a bojovníkem za národ? Nebo je to prostě jen další politik, další figurka co našla nebo spíš oživila staronový způsob jak si zajistit koryto...?

"Mimo jiné mezi jejich "partnera" a zakladatele patří například Antifa (na videu níže ve 36:20, je dokonce přiznáno, že Ondřej Slačálek, jeden z předních představitelů Antify a redaktor A-kontra, je jedním ze zakladatelů PA)."

Re: No páni! Dost zláštní, když berem v potaz kritický postoj Antify k ProAltu, který dává jasně najevo ve článcích na svém webu. Dost zvláštní, když Antifa je organizací, která se snaží o maximální utajení. Dost zvláští, když 400 antifašistů blokovalo pochod DSSS na úplně jiném místě...

"Dále PA spolupracuje např. s ČSAF (Československá anarchistická federace), se sdružením SDT (Skutečná demokracie teď) a s mnoha dalšími organizacemi."

Re: Jen člověk co chce vidět černobíle a nechce si přizna pro něj bolestivou pravdu, může vypusti do světa něco takového. ČSAF také dává jasně najevo svůj postoj k ProAltu, stejně jako k mládežníkům od bolševiků. Proč myslíte že se například svaz mladých komunistů neúčastní radikálnějších akcí Antify či ČSAF? Ví totiž moc dobře jak by dopadl...a nezůstalo by jen u slovního vyprovození! Pro autoritářský fetišisty, není mezi náma místo!

"Dokonce i jednotliví antifašisti pokládají sdružení PA za své, dokazují to záběry na antifašistickém videu."

Re: To video doporučuji! Nenápadný střih a z jedné demostraci jsme na úplně jiné... ale za vším hledej Antifu! :-D


Takhle bych mohl pokračovat dál. I zbytek článku o hrdinství aktivistů stojí za pobavení. Věřím však, že si rozumný čtenář nenechá mozek vypláchnout a snad se i zamyslí nad tím, kdo že to k němu vlastně promlouvá...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 6:03 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

2 WaclawQ WaclawQ | E-mail | 17. ledna 2017 v 15:31 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na wandererinthedesert.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
.